Лікар онлайн, з'єднаємо зараз
250 лікарів
70 спеціалізацій
Опишіть лікареві ваші симптоми:

Підвищений рівень ТТГ по аналізах

Чи маєте якісь додаткові скарги на здоров'я?:
За призначенням сімейного лікаря здала аналізи, в результатах: показник ТТГ (тиреотропний гормон) 14.4 (норма для дорослих 0.27-4.2). Узд щитовидної залози станом на квітень 2019 р. проблем не виявило. Які причини підвищеного рівня ТТГ, які можуть бути наслідки і як це лікується?
Доброго вечора
Зараз ознайомлюсь з результатами Ваших аналізів
Ви здавали такі аналізи як Т3, Т4?
Підвищення рівня цього гормону може вказувати на різні захворювання щитовидної залози, інтенсивні фізичні навантаження, соматичні захворювання. Для більш точного діагнозу потрібно дообстеження
Минулого року мені діагностували депресію, я проходила психотерапію. Чи можуть бути ось такі показники аналізів наслідком постійного високого рівня стресу і депресії? Чи підвищений ттг - навпаки, спричинив депресію?
Депресія скоріш за все спричинила підвищення ТТГ
Дякую за відповіді
Будь ласка
Дякую за звернення!
Опублікований текст є лише фрагментом консультації між лікарем та пацієнтом та не містить персональних даних пацієнта. Фрагмент консультації опубліковано виключно з метою ознайомлення з послугами платформи та не може бути використаний з метою самолікування та надання медичної допомоги.

Схожі консультації

Ендокринолог Гормональний дисбаланс
05.11.2021
Опишіть лікареві ваші симптоми:
Высокий холестерин, в каких случаях нужно принимать статины?
Чи маєте якісь додаткові скарги на здоров'я?
Здравствуйте Общий холестерин 7,05 Низкой плотности 4,66 Высокой плотности 1,89
Ендокринолог Гормональний дисбаланс
28.01.2021
Опишіть лікареві ваші симптоми:
Выпадают волосы над лобной частью, сочиться и чешется кожа, жжение, низкий ТТГ, алопеция
Чи маєте якісь додаткові скарги на здоров'я?
Ендокринолог Гормональний дисбаланс
21.02.2021
Опишіть лікареві ваші симптоми:
Випадає волосся, анемія, знижений феритин, АІТ
Чи маєте якісь додаткові скарги на здоров'я?

Тиреотропний гормон для стимуляції роботи щитовидної залози виробляється в передній частці гіпофіза, при зниженні функції залози його вироблення збільшується, та навпаки (принцип зворотного зв'язку). Аналізи крові на рівень ТТГ призначають для скринінгу стану щитовидної залози, ранньої діагностики її захворювань. Якщо вироблення щитовидною залозою гормонів тироксину та трийодтироніну піднімається вище норми (гіпертиреоз), рівень тиреотропного гормону знижується. І навпаки, при зниженому виробленні тироксину та трийодтироніну (гіпотиреозі) аналізи показують його завищений рівень. Ступінь гіпотиреозу оцінюють з урахуванням того, наскільки цей показник вище норми. Інша причина надмірної продукції тиреотропного гормону – пухлина гіпофізу. Від причини та вираженості порушення залежить, що робити для його корекції.

При оцінці результатів аналізів на тиреотропний гормон і призначенні лікування необхідно враховувати вік, стать пацієнта, загальний стан, супутні захворювання:

  • ТТГ максимально високий при народженні, в міру дорослішання дитини поступово знижується;
  • для літніх людей нормою є більш високі показники, ніж для молодих;
  • для осіб різної статі норма істотно не різниться;
  • у жінок вище ризик дисфункцій щитовидної залози, гіпотиреозу (тиреотропний гормон завищений) і гіпертиреозу (знижений), частіше зустрічаються відхилення від норми;
  • у жінок в перший триместр вагітності на тлі підвищення ХГЛ тимчасово (транзиторно) знижується рівень тиреотропного гормону;
  • крім ендокринних розладів підвищений ТТГ буває наслідком стресу, депресії, емоційних потрясінь.

Що робити, якщо ТТГ підвищений, може визначити тільки лікар-ендокринолог. Як правило, лікування зводиться до медикаментозної терапії тироїдними засобами, але при тяжкому ступені захворювання, наявності протипоказань до прийому медикаментів вдаються до хірургічного втручання.

Ознайомтесь із іншими запитами користувачів. Усього запитів більше 10 тис.
; ; ; ; ; ;